Jak przechowywać świece zapachowe i jak je zabezpieczyć?

świece zapachowe

Świece zapachowe to popularne produkty kupowane na różne okazje. Jednak wraz z upływem czasu, mogą one tracić swój aromat. Czy da się temu zapobiec?

Dlaczego należy odpowiednio przechowywać świece zapachowe?

Świece zapachowe kuszą swoim aromatem, poprawiają humor i nadają przyjemną atmosferę we wnętrzu. Są niezastąpione podczas chłodnych, zimowych czy jesiennych wieczorów. Klienci chętnie kupują je na prezent. Najczęściej świecy nie da się wypalić na raz. Jest używana wielokrotnie, czasem nawet przez kilka miesięcy czy lat. Ma to swoje zalety – świeczka nie jest produktem jednorazowym, nie ląduje w koszu po jednym zapaleniu, co jest ekonomiczne i ekologiczne. Źle przechowywane kruszą się, łamią, wyglądają nieestetycznie oraz – co najważniejsze – tracą swój aromat. Dlatego tak ważne jest, by dbać o świece zapachowe w odpowiedni sposób – dzięki temu nie trzeba martwić się, że produkt straci swoją jakość wraz z upływem czasu.

Jak przechowywać świece zapachowe?

Wielu klientów zauważa spadek intensywności zapachu z każdym kolejnym odpaleniem. Dlatego trzeba zadbać o odpowiednie opakowanie. Słoiczki na świece to bardzo dobre rozwiązanie. Chronią one świecę przed wszelkimi szkodliwymi czynnikami, takimi jak światło słoneczne i powietrze. Szkło nie wchodzi w reakcje z woskiem, dzięki czemu nie wpływa na zapach. Zapobiega także ulatnianiu się aromatu na zewnątrz. Słoiki szklane kosmetyczne nie przepuszczają także wilgoci do środka. Oprócz tego świece powinny być przechowywane z dala od światła słonecznego i skrajnych temperatur – zarówno wysokich, jak i niskich. Promienie słońca mogą odbarwiać wosk. Z kolei skrajne temperatury mogą powodować jego odkształcanie, łamanie i kruszenie. Słoiki warto kupować odrobinę większe. Powinny być wykonane z solidnego, grubego szkła. Znajdziesz je w wielu miejscach, takich jak na przykład hurtownia https://meping.pl/pl/183-sloiki-szklane. Posiadają one dopasowane, szczelne nakrętki, które chronią wosk przed negatywnymi czynnikami. Dodatkowo wyglądają schludnie i estetycznie. Znajdziesz tam szeroki wybór produktów, dzięki czemu dopasujesz rozmiar słoika do swoich świec.

Odpowiednie przechowywanie świec zapachowych jest niezwykle ważne, by klient mógł cieszyć się ich zapachem aż do ostatniego użycia. Słoiczki na świece dobrze chronią produkt przed wpływem czynników zewnętrznych. Przechowywanie ich w ten sposób, w temperaturze pokojowej, w ciemnym miejscu, zapobieganie nie tylko utracie aromatu, ale także niszczeniu wosku. Dzięki temu klienci kupują produkt wysokiej jakości, bez obaw o to, że świeca szybko straci swój zapach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top