Masz problem z wyborem odpowiedniego roweru? Sprawdź!

jaki rower

Szukając nowego roweru, trudno jest zdecydować jaki konkretnie kupić. Projektanci nieustannie oferują nowe i różnorodne produkty, a marketerzy wymyślają oszałamiające modne hasła, aby je opisać. Współczesne społeczeństwo kapitalistyczne oferuje prawie nieskończony wybór, a branża rowerowa nie jest wyjątkiem: czy potrzebujesz hamulców tarczowych czy szczękowych? Step-thru czy step-over? Ile biegów potrzebujesz? To wystarczy do tego aby przyprawić osobę zamierzającą kupić rower o zawrót głowy. W tym poście spróbuję wszystko uprościć; aby przebić się przez szum marketingowy i podać kluczowe informacje, które pomogą Ci znaleźć odpowiedni typ roweru.

Właściwe narzędzie do właściwej pracy

Rowery są trochę jak noże kuchenne. Wszystkie noże tną rzeczy, ale nóż, który najlepiej kroiłby chleb, różni się od noża, którego należy używać do pokrojenia kiwi w kostkę. Jasne, można by ukroić chleb małym nożem do owoców, ale byłoby to dość trudne. Podobnie jest z rowerami. Wszystkie rowery poruszają się do przodu gdy pedałujesz ale rower, którym musisz wziąć udział w wyścigu szosowym, bardzo różni się od roweru, który najlepiej nadaje się do odbierania dzieci ze szkoły. Wszystkie rowery mają różne cechy i przeznaczenie, a znalezienie odpowiedniego sprawi, że życie na rowerze stanie się o wiele przyjemniejsze.

Co chcesz robić?

Pierwszym zadaniem na drodze do zakupu roweru jest krótkie przemyślenie, jakiego rodzaju jazdę planujesz uprawiać. Oto kluczowe pytania, które należy rozważyć:

Jak pewny siebie jestem na rowerze?

Jak sprawny, silny i elastyczny jestem?

Ile i jaki rodzaj bagażu chcę przewieźć?

Jak daleko i jak często chcę jeździć?

Jak szybko chcę jeździć?

Na jakich rodzajach nawierzchni chcę jeździć, np.: utwardzonych, szutrowych, wyboistych trasach?

Koła MTB na bikestacja.pl – Koniecznie sprawdź!

Uzbrojony w odpowiedzi na te pytania, powinieneś być w stanie zawęzić wybór do jednej lub dwóch kategorii rowerów. Doradca klienta w sklepie rowerowym z pewnością pomoże Ci w wybraniu najbardziej optymalnego do Twoich potrzeb sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *