Czym się kierować przy wyborze komunikatora?

komunikator_77

SMS przestał być popularny, szczególnie wśród młodego pokolenia, które intensywnie korzysta z różnego rodzaju komunikatorów, służących do kontaktowania się z rówieśnikami. Przyczyn tego stanu jest kilka. Na pewno należy do nich możliwość bezpłatnego przesyłania wiadomości, także poza granice kraju oraz znacznie szersze funkcjonalności, w tym przekazywanie krótkich filmów video, wiadomości głosowych czy linków. Jakimi parametrami trzeba się kierować, wybierając komunikator?

Bezpieczeństwo

Zacznijmy od bezpieczeństwa. Z pewnością należy unikać rozwiązań przypadkowych, które pojawiają się w internecie, zachęcając do pobrania i instalacji na swoim smartfonie. To bardzo groźne, gdyż za niewinnym plikiem mogą kryć się wirusy, umożliwiające na przykład śledzenie naszych rozmów, czy też kopiowanie haseł używanych do logowania się na pocztę e-mail lub do systemu bankowości elektronicznej. Najlepszym rozwiązaniem jest więc pobieranie komunikatorów z oficjalnego sklepu, dostępnego zarówno dla użytkowników telefonów z systemem Android, jak i iOS.

Kolejną kwestią przy wyborze oprogramowania do kontaktowania się z bliskimi jest ilość użytkowników, korzystających z konkretnego rozwiązania. Wiele krajów posiada popularne tylko u siebie komunikatory, dlatego też znalezienie znajomych czy przyjaciół na tej platformie będzie niemożliwe. Warto również sprawdzić funkcje, jakie oferuje konkretne oprogramowanie. Chodzi o opcję przesyłania wiadomości, ale także prowadzenia rozmów głosowych, co przydaje się przede wszystkim przy kontaktach z osobami spoza Polski.

Oprogramowanie dopasowane do telefonu

Powinniście również wziąć pod uwagę kwestię dopasowania wybranego oprogramowania do możliwości technicznych waszego telefonu. Starsze modele mogą nie być kompatybilne z nowoczesnym softem, a przy próbie instalacji konkretnego komunikatora, uzyskacie jedynie odpowiedź systemową o braku możliwości zainstalowania danego programu. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana smartfona, w czym pomoże pożyczka online. Jeśli jednak nie możecie pozwolić sobie na tego rodzaju inwestycję, wówczas warto poszukać alternatywnych rozwiązań, które bez trudu zadziałają na waszym telefonie.

Pamiętajcie też, że korzystanie z komunikatora wiąże się ze stałym dostępem do sieci, dlatego zadbajcie, aby pakiet internetowy otrzymany od operatora był odpowiednio wysoki, co zapewni wam stały i niczym niezakłócony kontakt z bliskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *