Odpowiadamy na nurtujące pytania dotyczące fotowoltaiki

fotowoltaika5

Panele słoneczne mogą zaspokoić Twoje całkowite miesięczne zapotrzebowanie na energię elektryczną. Przeczytaj niniejszy artykuł do końca i poznaj odpowiedzi na kilka istotnych pytań dotyczących instalacji fotowoltaicznych.

Czy panele fotowoltaiczne mogą zaspokoić całkowite zapotrzebowanie na prąd w gospodarstwie domowym?

Tak. Panele fotowoltaiczne mogą wygenerować energię nawet ze sporą nadwyżką. Nadwyżka ta może zostać wykorzystana przez nas w późniejszym czasie.

Czy panele fotowoltaiczne działają tylko w dzień?

Tak. Do działania paneli słonecznych jak sama nazwa wskazuje potrzebne jest słońce. System najbardziej wydajny jest w miesiącach letnich kiedy mamy do czynienia z najdłuższymi dniami w roku.

Czy panele przestają działać gdy mamy zachmurzone niebo?

Nie. Panele fotowoltaiczne mogą generować energię nawet w pochmurne dni. Co więcej, fotowoltaika wcale nie potrzebuje wysokich temperatur. Faktem jest, że panele solarne najlepiej działają w chłodniejsze ale słoneczne dni.

Czy montaż paneli fotowoltaicznych może zostać wykonany tylko na dachu?

Nie. Z powodzeniem możemy zamontować panele solarne w innych miejscach. Może to być balkon, taras lub inne miejsce o dobrym nasłonecznieniu. Osoby, które nie mają możliwości zainstalowania paneli na dachu, najczęściej wybierają solary na balkonie. Najważniejsze jest to, aby były one prawidłowo wyeksponowane na promienie słoneczne.

Czy panele słoneczne wymagają częstych napraw i konserwacji?

Nie. Wiele osób błędnie twierdzi, że panele fotowoltaiczne często się psują i wymagają ciągłych konserwacji. Tak naprawdę jedyne co musimy robić to od czasu do czasu wyczyścić panele z kurzu i zabrudzeń. W zimie powinniśmy również dbać o to, aby usuwać zalegający na panelach śnieg.

Powyższe pytania najczęściej padają z ust osób, które rozważają zakup paneli słonecznych ale mają obawy o słuszność swojej decyzji. Fotowoltaika nie należy do najtańszych rozwiązań, w związku z czym trudno dziwić się takiemu nastawieniu. Najlepsze co możemy zrobić to skonsultować się z fachowcem, który doradzi nam najlepsze rozwiązanie. Branża fotowoltaiczna rozwinęła się do takiej skali, że bez problemu znajdziemy specjalistów w każdym mieście Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top