Dlaczego Twój telefon biurowy wymaga regularnego czyszczenia?

telefon-biurowy1-min

Jeśli nigdy nie myślałeś o czystości telefonów używanych w Twoim miejscu pracy, na pewno nie jesteś sam. Podobnie jak nasze smartfony, telefony stacjonarne są czymś, z czego korzystamy tak często, że traktujemy je jako coś oczywistego. Ale zaniedbywanie telefonu biurowego może być receptą na paskudne bakterie – i po prostu nie jest zbyt profesjonalne.

Od zapewnienia wysokich standardów BHP w miejscu pracy, po ograniczenie zwolnień chorobowych, sprawienie, by personel czuł się doceniany — istnieje wiele powodów, dla których regularne czyszczenie telefonu biurowego ma znaczenie. Oto kilka z nich.

Telefony to słodkie plamy bakterii

Powierzchnie łazienkowe i kuchenne mogą kojarzyć się z większymi dawkami bakterii, ale w rzeczywistości to przedmioty i powierzchnie, których dotykamy najczęściej, są najgorszymi schronieniami dla zarazków i bakterii. Przy tak wielu różnych dłoniach dotykających telefonu biurowego przez cały dzień trudno wyobrazić sobie żeby telefony w miejscu pracy nie były pożywką dla bakterii i zarazków.

Roznoszenie się zarazków

Od kichania podczas rozmów z klientem po kaszel podczas negocjacji z dostawcą — niezwykle trudno jest trzymać nasze zarazki z dala od telefonów w miejscu pracy, nawet jeśli wiemy, że mamy przeziębienie lub grypę. Nawet niezauważalne kropelki śliny mogą wystarczyć, aby przekazać wirus jednego pracownika drugiemu. Jeśli chcesz zminimalizować zwolnienia lekarskie, utrzymywanie telefonów w miejscu pracy w porządku i czystości powinno być priorytetem.

Dobrze zadbane miejsce pracy i przyjemne środowisko pracy mogą mieć ogromny wpływ na samopoczucie pracowników – co z kolei może mieć ogromny wpływ na ich wydajność. Miejsce pracy, o które nie dba się mówi pracownikom, że nie dbasz o ich zdrowie oraz komfort.

Jeśli planujesz zatrudnienie ekipy sprzątającej do swojego biura, takiej jak freshfacility.pl zwróć uwagę na to czy plan sprzątania obejmuje takie właśnie szczegóły jak czyszczenie telefonów, monitorów, klawiatur, myszek itp. Dzięki temu nie będziesz musiał tracić czasu i wykonywać tych czynności osobiście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top