Zalety wózków samozaładowczych

wozek-samozaladowczy

Wózki samozaładowcze wykorzystywane są m.in. do transportu wewnętrznego. Można dzięki również bez problemu załadować busa oraz półciężarówkę. Urządzenie znajduje zastosowanie w pracach załadunkowych oraz rozładunkowych. Wózek samozaładowczy to świetna alternatywa dla wind montowanych w dostawczakach.

Jakie są główne zalety wózków samozaładowczych?

Głównymi zaletami wózków samozaładowczych jest ich wysoka ładowność oraz solidna konstrukcja. Nie bez znaczenia jest również to, że wózki samozaładowcze są bardzo łatwe i wygodne w obsłudze. Elektryczny napęd wózków samozaładowczych zapewnia szybką i wydajną pracę. W zależności od modelu urządzenia, ładunek możemy podnosić na wysokość nawet 125cm. W przeciwieństwie do często używanych wózków ręcznych, samozaładowcze wózki nie wymagają od operatora wiele czasu oraz wysiłku. Zamiast wykonywać dziesiątki ruchów dyszlem, wystarczy przytrzymać przycisk przez kilka sekund. W wielu firmach stosuje się wózki samozaładowcze jako alternatywa dla czołowego wózka widłowego. Elektroniczny wózek samozaładowczy jest bowiem rozwiązaniem o wiele tańszym i posiada mniejsze wymiary.

Jaki wózek samozaładowczy warto wybrać?

Decydując się na zakup wózka samozaładowczego musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Mowa tutaj m.in. o takich parametrach jak:

– ładowność (zwykle od 500 do nawet 1000 kg w zależności od modelu),
– wysokość podnoszenia (zwykle w przedziale 80-125cm),
– długość wideł
– silnik (urządzenia wyposażone są najczęściej w silnik 12V – 700W),
– pojemność baterii (75Ah – 115Ah).

Nie bez znaczenia jest również waga urządzenia oraz środek ciężkości. Modele wózków o mniejszym udźwigu ważą niewiele ponad 200kg. Waga tych z wyższym udźwigiem sięga nawet 300kg.

Mając na uwadze powyższe parametry będziemy mogli wybrać wózek samozaładowczy idealnie pasujący do naszych wymagań.

Gdzie kupić wysokiej jakości wózek samozaładowczy?

Wysokiej jakości wózki samozaładowcze znajdziemy m.in. w sklepie https://www.prolifter.pl/. Wózki samozaładowcze z oferty tego dostawcy pochodzą od znanego producenta. Dostępne są różne modele wózków w atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top