Korzyści zdrowotne wynikające z picia zielonej herbaty

picie herbaty

Picie zielonej herbaty kojarzone jest często z dietą i odchudzaniem. Słusznie! Zielona herbata liściasta ma bowiem szereg właściwości korzystnie wpływających na nasz organizm. Oto kilka z nich.

Zapobiega rakowi chroniąc nasze komórki

Zielona herbata zawiera bioaktywne polifenole, które świetnie wpływają na zdrowie. Możesz usłyszeć podobne terminy, takie jak flawonoidy i katechiny. Są to przeciwutleniacze, które zapobiegają uszkodzeniom organizmu przez wolne rodniki.

Poprawia zdrowie swoich zębów

Czy masz problem z nieświeżym oddechem? Jeśli tak, powinieneś zacząć pić zieloną herbatę. Katechiny świetnie sprawdzają się w hamowaniu i zabijaniu niektórych rodzajów bakterii. Są jednym z wielu składników odżywczych zawartych w zielonej herbacie.

Przeprowadzono badania i udowodniono, że bakterie powodujące nieświeży oddech w jamie ustnej zostały zabite przez regularne picie zielonej herbaty.

Poprawia koncentrację i pozytywnie wpływa na mózg

Czy potrzebujesz kofeiny, aby zachować energię w ciągu dnia? Jeśli tak, powinieneś wypić zieloną herbatę. Wszyscy wiemy, że picie zbyt dużej ilości kofeiny jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Na szczęście filiżanka zielonej herbaty zawiera tylko około 30-50 mg kofeiny. Zielona herbata sprawia, że stajesz się skoncentrowany i pobudzany, ale odczuwasz nadmiernej pobudliwości, jakie daje kawa. L-teanina to składnik odżywczy w zielonej herbacie, który rozluźnia mózg bez powodowania senności, które towarzyszą innym środkom relaksującym. Co więcej, katechiny, o których mówiliśmy wcześniej również obniżają ryzyko chorób Alzheimera i Parkinsona. Odwiedź Sklep Herbalife i kup dietetyczną herbatę zieloną.

Obniża ryzyko zachorowania na choroby serca

Boisz się chorób serca, ponieważ uwielbiasz tłuste jedzenie i słodkie napoje? Jeśli tak, powinieneś częściej pić zieloną herbatę.

Liczne badania pokazały, że osoby pijące zieloną herbatę miały nawet o 28% mniejsze ryzyko zachorowania na choroby sercowe niż osoby, które piły czarną herbatę. Zielona herbata również obniża ciśnienie krwi. Ostatnio przeprowadzone badania wykazały, że po 12 tygodniach picia herbaty ciśnienie krwi uczestników badania było niższe o 2,6 mmHg (skurczowe) i 2,2 mmHg (rozkurczowe).

Może wydawać się to niewiele, jednak zmniejszenie skurczowego ciśnienia krwi o 2,6 mm Hg może zmniejszyć ryzyko udaru mózgu o 8%, a śmiertelność z powodu choroby wieńcowej o 5%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top