Pierścionek zaręczynowy – Który wybrać?

Ślub czy życie w konkubinacie? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób podejmujących decyzję o wspólnym spędzeniu życia. I pomimo niesłabnącego trendu życia na tzw. kocią łapę, śluby nadal są języczkiem uwagi ze względu na swoja wyjątkowość i tradycję z nimi związaną. Otwarciem ścieżki prowadzącej do zarejestrowania związku są oczywiście zaręczyny. Wiąże się to z tym, że Pannie młodej ofiarowany jest pierścionek. Jaki więc pierścionek wybrać by sprawić partnerce najpiękniejszy prezent?

Klasyka – czyli złote pierścionki zaręczynowe

Nie da się ukryć, że najbardziej popularne są pierścionki złote z tzw. Oczkiem. Tutaj w zależności od budżetu mężczyzny oraz preferencji kobiety, oczko mogą stanowić różnego rodzaju kamienie szlachetne. Wśród nich znajdziemy diamenty, rubiny, szafiry, szmaragdy oraz zwykłe cyrkonie. Nawet cyrkonie, pomimo najmniejszej wartości, potrafią wyglądać naprawdę okazale na złotym krążku. Atrakcyjnym dodatkiem do złota są również perły, choć wśród niektórych pań krąży zabobon, że perła w pierścionku zaręczynowym może wróżyć nieszczęśliwe małżeństwo.

Platyna v.s białe złoto

Jak każda biżuteria, złoto posiada swoich zwolenników jak i przeciwników. Fanki biżuterii ze srebra chętniej skłaniają się ku wyborze pierścionków platynowych, ponieważ wizualnie są bardzo zbliżone do srebra. Jednocześnie są bardziej patetyczne poprzez swoją wartość rynkową. W związku z tym, że platyna jest metalem szlachetnym, wyroby z niej posiadają naprawdę wysoką cenę. Dlatego wśród biżuterii znajdziemy tańszą, wersję pierścionków z tzw. białego złota. Jest to mieszanka złota i srebra, która do złudzenia może przypominać platynę.

Niestandardowe pierścionki

Panie posiadające oryginalny styl bycia, często gustują w oryginalnych dodatkach. Dlatego nieklasyczne pierścionki zaręczynowe znajda swoich odbiorców. Branża jubilerska wciąż wyszukuje nowe pomysły by zaspokoić potrzeby swoich klientów. W salonach bez problemu znajdziemy złoto w różnych kolorach. Oczka pierścionków przybierają różnorodnych kształtów, a także kolorów. Pierścionki bez dodatków kamieni zdobione są dodatkowo kuleczkami, motylkami lub kwiatuszkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *