Gdzie handluje się owocami i warzywami?

Chyba zgodzicie się ze mną, że warzywa i owoce powinny dominować w naszej codziennej diecie. Są bogatym źródłem witamin, jak i składników, bez których organizm nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Dlatego zapotrzebowanie na tego typu produkty jest bardzo duże. Gdzie jednak sprzedawane są warzywa i owoce? Sprawdzamy!

Hurtownie

Największy obrót warzywami i owocami ma rynek hurtowy. Hurtowni sprzedających tego typu produktu na terenie całego kraju jest bardzo wiele. Jednak warto wiedzieć, że szansę na to, by skorzystać z oferty hurtowni, nie ma każdy. Hurtownie, jak zresztą sama nazwa wskazuje, zajmują się sprzedażą większych partii produktów, dlatego na zakupy w tego typu punktach mają przede wszystkim osoby, które prowadzą własne sklepy, punkty gastronomiczne, czy stoiska warzywno-owocowe.

Giełdy warzywno-owocowe

Warzywami i owocami handluje się również na giełdach. Są to specjalnie organizowane spotkania, na które zjeżdżają się gospodarze, jak i handlarze, którzy mają do zaoferowania bardzo szeroki asortyment. Na takich giełdach można znaleźć zarówno krajowe warzywa i owoce, czyli te pochodzące z gospodarstw rolnych, jak również i zagraniczne, które zostały specjalnie sprowadzone do naszego kraju.

Targowiska

Jednak to nie wszystko, plac targowy również jest miejscem, gdzie handluje się owocami i warzywami. Na targowiskach zwykle zaopatrują się w warzywa i owoce klienci indywidualni. Oferowane na targach warzywa i owoce zwykle pochodzą z hurtowni, jak również giełd. Warto również wspomnieć, że na targach oferowane bywają również produkty bezpośrednio z gospodarstwa rolnego, więc mamy szansę spróbować rodzimych pyszności.

Markety

Każdy, kto robi zakupy spożywcze w marketach, doskonale wie, że tutaj również oferowane są warzywa i owoce. Ich jakość bywa jednak często obiektem sporów. Jedni sugerują, by nie kupować warzyw i owoców w marketach i innych tego typu sklepach, zaś inni kupują tylko tutaj, bo twierdzą, że skoro zostały dopuszczone do sprzedaży, to są bezpieczne dla naszego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top