Zwiedzanie Odessy

Leżąca na Ukrainie Odessa ma do zaprezentowania turystom piękne oblicze. Historia tego miasta jest stosunkowo młoda, bo liczy sobie zaledwie dwieście lat. Jednak można tu zobaczyć wspaniałe miejsca, które na pewno nie raz zachwycą turystów. Leżąca nad Morzem Czarnym Odessa to jedno z miast, gdzie dzisiaj żyje około miliona mieszkańców. To jeden z najważniejszych portów w tym kraju, gdzie można m.in. podziwiać piękne statki.

Od ratusza miejskiego do pałacu Woroncowa ciągnie się jeden z najpiękniejszych Bulwarów Nadmorskich, który przyciąga każdego roku wielu turystów

To miejsce, gdzie od strony lądu można zobaczyć wiele historycznych zabytków. Ciągnie się przez około 500 metrów i stanowi jedną z najciekawszych atrakcji tego miasta. To właśnie w tym miejscu znaleźć można najsłynniejsze schody w tym mieście. Schody Potiomkinowskie w dół prowadzą do portu, a w górę do centrum Odessy. Zostały zbudowane jako integralna część tego Bulwaru. To one miały symbolizować otwarcie się Odessy na morze. Obok schodów można znaleźć kolejkę linową, która działa od 2004 roku. Warto przejść się tymi schodami, ale przejazd kolejką będzie równie fajną atrakcją dla turystów.

Teatr Opery i Baletu w Odessie to jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko na Ukrainie, ale także w całej Europie. Według specjalistów jest to jeden z najlepszych na świecie teatrów pod względem akustyki. Wybudowany w 1810 roku, spłonął 60 lat później. Nowy budynek został wzniesiony w XIX wieku w jeszcze piękniejszej oprawie. Budynek warto podziwiać nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz, ponieważ zachwyca swoimi bogatymi zdobieniami. Sobór Przemienienia Pańskiego w Odessie to największa cerkiew prawosławna w tym mieście. Znaleźć ją można przy placu kończącym ulicę Deribasowską. Pochodzącą z końca XVIII wieku świątynia może pomieścić nawet 9 tys. osób. Wycieczki do Odessy z https://www.kresy.com/osw,wycieczki-do-odessy—6-4-dni,31 organizowane przez biuro podróży cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ w tym nadmorskim mieście można podziwiać wiele fascynujących miejsc, które pozostawią w turystach miłe wspomnienia na bardzo długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top