Dlaczego warto kupować zabawki wykonane z naturalnych materiałów?

zabawki z drewna

Najlepszym prezentem, jaki możemy dać ludzkości jest wpajanie dzieciom wartości zrównoważonego rozwoju już od najmłodszych lat. Jeśli przyszłe pokolenia zaczną od samego początku korzystać z naturalnych materiałów, to Ziemia będzie lepszym miejscem do życia. Oto lista powodów, dla których warto kupować zabawki wykonane z naturalnych materiałów:

Kontakt z ustami – Dzieci, zwłaszcza niemowlęta, mają tendencję do brania wszystkiego do ust. Uwielbiają w ten sposób odkrywać rzeczy, dlatego polecane są bardziej naturalne zabawki niż te plastikowe. Tanie plastikowe zabawki mogą szkodzić dzieciom, ponieważ zawierają toksyczne chemikalia. Zabawki z naturalnych materiałów są wykonane z myślą o bezpieczeństwie dzieci. Zaleca się kupowanie zabawek wykonanych np. z drewna, aby uniknąć niebezpieczeństw stwarzanych dla dzieci.

Trwałość – Drewniane zabawki są w większości trwałe i nie zużywają się po kilku miesiącach lub latach. Nawet jeśli są zepsute, łatwo je naprawić. Są również bezpieczne dla niemowląt. Generalnie zabawki plastikowe są preferowane przez rodziców, ponieważ są tańsze niż zabawki drewniane. Ignorują oni jednak fakt, że drewniane zabawki mogą służyć najmłodszym znacznie dłużej od zabawek plastikowych. Są bardziej atrakcyjne i mogą być używane przez pokolenia. Plastikowe zabawki są ładne i przyjemne w dotyku, ale na dłuższą metę nie są korzystne ponieważ szybko się psują.

Biodegradowalność – Zabawki drewniane to naturalny materiał, który ma mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu z zabawkami plastikowymi. Te zabawki są bezpieczne i ekologiczne dla niemowląt.

Bezpieczeństwo – plastikowe zabawki są ryzykowne i niebezpieczne dla dzieci. Większość plastikowych zabawek ma ostre krawędzie, które mogą być niebezpieczne. Zabawki drewniane mają zaokrąglone krawędzie, co nie stanowi zagrożenia dla dzieci, a jednocześnie są łatwe w użytkowaniu.

Korzyści edukacyjne – Większość tego typu zabawek takich jak zestawy kreatywne dla dzieci ma charakter edukacyjny i może pomóc dzieciom w rozwijaniu różnych obszarów rozwoju. Drewniane zabawki są proste, co zachęca dzieci do zabawy w dowolnej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top