Gdzie na weekend w małopolsce.

Małopolska jest jednym w 16 województw Polski. Jej stolicą jest Kraków, a to już czyni ją ciekawym miejscem do zwiedzania i spędzania wolnego czasu, zwłaszcza podczas weekendu. Ciekawym pasmem do zwiedzania jest Podgórze, które warto zacząć od zwiedzania Kopca Kraka, to stąd możemy ujrzeć z kolei w oddali znajdujący się Wawel, również warty zwiedzenia.

Możemy także zobaczyć tutaj kościółek romański, św. Benedykta. Zachwycający dla oka turysty może też być kościół św. Józefa, został on niegdyś misternie ozdobiony, dodatkowo otaczają go niebywałe kamienice, darzące ludzi ogromnym zafascynowaniem.

Jeśli interesują nas podziemia i jaskinie, niewątpliwie powinniśmy udać się do Bochni, to tam znajduje się kopalnia soli, wpisana na listę UNESCO, gdzie nawet możemy spędzić noc, która będzie wzbogaconym w jakże zdrowy mikroklimat weekendem w Małopolsce. Idąc dalej, możemy także spędzić czas w Krynicy Zdroju. To tam znajduje się największe uzdrowisko w Beskidzie Sądeckim oraz najlepsze SPA i oczywiście wody zdrojowe.

Będąc w Małopolsce poza Kopalnią Soli w Bochni, nie można nie zwiedzić, Kopalni Soli w Wieliczce, która cieszy się odwiedzinami milionów turystów rocznie. Jest ona również wpisana na listę UNESCO, możemy tam zobaczyć słynne solne komory, jeziorka, podziemne kaplice, a także rzeźby wykonane ze soli.

Gdzie na weekend małopolska? Sprawdź!

Jeśli jesteśmy ulubieńcami gór, to możemy pokierować się na sam kraniec Małopolski, a więc ruszyć do Zakopanego. Zakopane to przede wszystkim stolica polskich Tatr, spacery po Krupówkach, kolejki na Gubałówkę, wędrowanie górskimi szlakami, wprost nad Morskie Oko i niekwestionowana, wesoła i rodzinna atmosfera góralska, która z pewnością udzieli się każdemu zwiedzającemu. Zimą to oczywiście doskonałe miejsce do uprawiania sportów zimowych i cieszenie się coraz rzadziej występującym śniegiem. Ponadto przyroda i krajobrazy Małopolski wraz z licznymi Parkami Narodowymi, stanowią atrakcję dla niejednego miłośnika dzikiej przyrody i łona natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *