Jak wybrać idealną szafkę na buty?

szafka na buty 1

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, mówiąc o szafce na buty, jest to, co będziesz w niej przechowywał. Tak, buty – to oczywiste. Ale jakie rodzaje butów? W końcu oczywiste jest to, że nie będziemy przechowywać skórzanych butów w ten sam sposób, co trampek. W tym artykule postaramy się wyjaśnić wszystko, co trzeba wiedzieć, aby wybrać odpowiednią szafkę na buty, a przede wszystkim, aby uniknąć posiadania mebla, który nie spełnia Twoich potrzeb.

IDEALNA POJEMNOŚĆ TWOJEJ SZAFKI NA BUTY

Decydując się na zakup szafki na buty, pierwszym pytaniem jakie sobie zadajemy jest pytanie o jej pojemność. Często w prezentacjach mebli obuwniczych, znajdziesz informację odnośnie tego ile par butów może zawierać dana szafka. Jest to oczywiście przybliżona liczba ale pozwoli nam oszacować to czy szafka spełni nasze wymagania czy nie.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI ROZMIAR SZAFKI NA BUTY?

W dużej mierze jest to zależne od pomieszczenia, w którym będzie znajdować się szafka na meble. Jeśli planujesz zamontować nowy mebel w korytarzu, głębokość będzie miała ogromne znaczenie, ponieważ mebel nie powinien utrudniać przejścia. W takim przypadku sprawdzi się zatem model płytszy, możliwie z pochylonymi półkami, aby nie tracić zbyt dużo miejsca.

UMIEŚĆ SZAFKĘ NA BUTY PRZY WEJŚCIU

To najbardziej oczywiste rozwiązanie. Wchodzimy, zdejmujemy buty i możemy je natychmiast odłożyć. Zanim jednak zdecydujesz się na to rozwiązanie, musisz upewnić się, że nie blokuje przejścia, oraz jest proporcjonalna do wielkości Twojej przestrzeni. Duże i wysokie meble przy wejściu często przeciążają wizualnie przestrzeń. Świetnym rozwiązaniem może okazać się w tym przypadku szafka na buty z siedziskiem na meb24.pl. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy miejsca ale również zapewnimy spory komfort sobie i naszym gościom.

A MOŻE PRZECHOWYWAĆ BUTY W SYPIALNI / PRZEBIERALNI?

Jeśli masz wydzielone pomieszczenie do przechowywania ubrań, możesz tam również przechowywać buty. Ale szczerze mówiąc, uważamy, że zdecydowana mniejszość ludzi, ma taką możliwość w swoim domu czy mieszkaniu. Jeśli potrzebujesz więcej niż jednej szafki na buty i masz miejsce w swoim pokoju, przechowywanie butów nie stanowi problemu. Wybierz niski mebel w tym samym stylu, co meble do sypialni, aby zachować harmonię stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top