Modna, wygodna, praktyczna – jaka powinna być sukienka dla dziewczynki?

sukienka 2

Jeśli dorośli wiedzą coś o modzie ze 100% pewnością to tyle, że nie zawsze ubrania utrzymane w jej trendach są wygodne. W przypadku mody dziecięcej ta zasada na szczęście nie ma zastosowania. A to oznacza, że maluchy mogą nosić ubranka wygodne i przy tym eleganckie, które oszałamiają wyglądem, ale i pozwalają dziecku dobrze się w nich czuć. Szczególne pole do popisu ma tutaj moda związana z dziewczęcymi sukieneczkami.

Gdzie i co kupować?

Przy zakupie sukienek warto kierować się tymi samymi kategoriami, co przy każdym innym ubranku albo dziecięcym produkcie. Ocenić ich użyteczność, wygląd i jakość, porównać cenowo z różnymi modelami i podjąć lub nie decyzję o ich zakupie. Ciekawym rozwiązaniem dla rodziców ceniących sobie unikatowość strojów dla swoich pociech może być skorzystanie z oferty małych i lokalnych firm z akcesoriami dla dzieci. Takie lokalne przedsiębiorstwa bardzo stawiają na wysoką jakość, ale przede wszystkim na praktyczność swoich produktów, ponieważ prowadzone są przez osoby same mające dzieci. Dzięki temu kupowane w takich miejscach sukienki nie tylko wyróżniają się wyglądem, ale też funkcjonalnością i gwarancją komfortu dla dziewczynki.

Sukienka ma być elastyczna…

Ubrania dla małych dzieci, a w szczególności sukienki dla dziewczynek to stroje wymagające od projektantów specjalnego podejścia. Specjalnego, bo z jednej strony muszą to być ubranka dobrze dopasowane do ciała, które się nie ściągają i nie plączą podczas ich zakładania. Z drugiej powinny zachować maksymalną elastyczność i lekko się rozciągać, aby mogły posłużyć dłużej niż kilka tygodni użytkowania. Częściowo ten problem rozwiązano dzięki coraz częstszemu stosowaniu bawełny jako głównemu i jedynemu materiałowi do produkcji dziewczęcych sukienek. To bawełna sprawia, że takie stroje są miękkie w dotyku i delikatnie otulają nawet nagą i wrażliwą skórę, nie powodując na niej żadnych podrażnień.

… prezentować się bez zarzutu…

W parze elastycznością musi iść jeszcze jedno: idealna prezencja sukienki na dziecku. Dlatego dziecięce wzory takich ubranek znacznie różnią się od dorosłych modeli. Są przede wszystkim żywsze i odważniejsze kolorystycznie, a stosowane w nich wzornictwo już na pierwszy rzut oka wskazuje przeznaczenie sukienki. Królują zdobienia w formie motywów roślinnych i zwierzęcych, ale dużą popularnością cieszą się też sukienki dla dziewczynek ze wzorami w paski albo kratkę. Wybór sukieneczki pod względem jej wyglądu powinien być też podyktowany jej przeznaczeniem. Inny motyw będzie pasował dla strojnej sukienki na jakąś uroczystość, a zupełnie inny do ubrania służącego wyłącznie do zabawy albo spacerów.

… i zapewniać dużą praktyczność…

Wygoda, funkcjonalność, praktyczność to pojęcia, które każdy rodzic powinien zapamiętać. Po pierwsze dlatego, że funkcjonalne ubranka takie jak dziewczęce sukienki zakłada się łatwiej i bez niepotrzebnych problemów. Po drugie ich wygoda sprawia, że dzieci po prostu chętniej w nich chodzą, nie grymaszą przy ubieraniu i dobrze się czują w takich strojach. I po trzecie praktyczność sukienek pozwala na ich uniwersalne zastosowanie w każdej sferze: od domu, przez spacery i po żłobek albo przedszkole. Sukieneczki dziewczęce świetnie wyglądają na drobnych i filigranowych niemowlętach, jak i wyższych roczniakach albo dwulatkach (i oczywiście znacznie starszych dzieciach).

… strojącym się dziewczynkom

A to właśnie te ostatnie mimo swojego niepozornego wzrostu i wieku okazują się najbardziej wymagającymi klientkami. O ile małej dziewczynce, która nie jest jeszcze świadoma całej tej ubraniowej otoczki, można kupić dosłowne cokolwiek, o tyle starsze maluchy są już znacznie bardziej kapryśne. Nawet czterolatki potrafią się już stroić, naśladują swoje mamy, siostry i babcie oraz wiele wynoszą z kontaktów ze swoimi rówieśniczkami np. w przedszkolu. Trafienie z sukienką w dziewczęcy gust może być więc dość trudne, dlatego od pewnego wielu trzeba już zwracać uwagę na opinię małej kobietki. Nawet jeśli jako dorośli niespecjalnie ją rozumiemy i się z nią zgadzamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *