Nowe domy w Warszawie

domy warszawa

Warszawa jako stolica Polski jest miastem, w którym znajdują się najważniejsze ośrodki polityczne, gospodarcze, edukacyjne, kulturowe i sportowe w kraju. Ze względu na jej szybki rozwój i dodatnie saldo migracji, tutejszy rynek nieruchomości przez lata koncentrował się głównie na wielokondygnacyjnym budownictwie wielorodzinnym, jednak w ostatnim czasie dostrzeżono konieczność budowy wolnostojących domów jednorodzinnych, na które pojawił się ogromny popyt.

Ze względu na duże zagęszczenie ludności i ograniczoną przestrzeń w stolicy buduję się głównie nowoczesne bloki i wielorodzinne osiedla zamknięte. Domy jednorodzinne powstają głównie na obrzeżach miasta, w dzielnicach, które nie zostały jeszcze zurbanizowane w tak ogromnej mierze jak centrum. Przeważają wśród nich Białołęka, Wawer, Wilanów i Bielany, choć mnóstwo inwestycji powstaje w okolicznych miejscowościach takich, jak Konstancin, Piaseczno czy Raszyn, z których łatwo można dojechać do stolicy komunikacją podmiejską lub samochodową.

Nowe domy w Warszawie

Rynek nieruchomości w Warszawie jest najdroższy w kraju, pod tym względem ze stolicą mogą równać się jedynie najbardziej prestiżowe dzielnice Krakowa. Cena za metr kwadratowy zależy od wielu czynników, z których najważniejsza jest lokalizacja: w mniej atrakcyjnych podwarszawskich miejscowościach ceny zaczynają się nawet od 4000 złotych za metr kwadratowy, w samej Warszawie są o kilka tysięcy droższe i sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych za metr kwadratowy. Warto wziąć to pod uwagę podczas wybierania odpowiedniej dla nas inwestycji, bo niesprzyjające podróżom do centrum położenie może stać się znacznie bardziej atrakcyjne dzięki świetnie funkcjonującej komunikacji miejskiej.

Warszawskie inwestycje

  • Ustronie Mokotów – leżące na Dolnym Mokotowie w cichej, zielonej okolicy z dala od miejskiego zgiełku, ale z dojazdem do centrum zajmującym maksymalnie 10 minut. Ustronie to miejskie osiedle willowe o wysokim standardzie z przestronnymi oknami i ogrodami do 100 m2. We wszystkich budynkach zainstalowano system inteligentnego domu, rekuperację, żaluzje zewnętrzne, systemy alarmowe i monitoringu, ogrzewanie podłogowe, możliwy jest także montaż kominka oraz klimatyzacji.
  • Nova Rokokowa – osiedle 5 bezczynszowych segmentów z ogródkami, położone na słynących z ogromnej ilości terenów zielonych Bielanach, niedaleko stacji metra Młociny. Cztery pięciopokojowe segmenty mają powierzchnię 107,27 m2, z jeden siedmiopokojowy 143,32 m2 (przynależy do niego lokal usługowy o powierzchni 62,58m2). Cena za metr kwadratowy oscyluje w granicach 8160-8860 zł za mkw.
  • Forest Homes – to kameralne osiedle składające się z 24 domów szeregowych, położone w zielonej części warszawskiej Białołęki. Każdy z budynków posiada wydzieloną przestrzeń wypoczynkowo-rekreacyjną, której towarzyszą taras oraz przydomowe ogródki. Powierzchnie domów wynoszą 125-144 m2.

Nowe domy na sprzedaż w Warszawie zdobywają coraz większą popularność wśród mieszkańców oraz przyjezdnych, bo gwarantują spokój i prywatność, a jednocześnie – umożliwiają korzystanie z bogatej oferty stołecznego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *