Wirtualne biuro jako prosty sposób na obniżenie kosztów działalności gospodarczej

wirtualne biuro

Pod względem dostosowania prawa do przedsiębiorców i praktycznego ich wsparcia przez państwo i rząd, Polska plasuje się w końcówce europejskiego rankingu. Firmy płacą tu nie tylko jedne z najwyższych podatków, ale również same koszty działalności usługowej i sprzedażowej są bardzo duże.

Dlatego wielu przedsiębiorców szuka sposobu na ich skuteczne obniżenie

Jednym z nich jest outsourcing niektórych usług (księgowości, sprzątania) lub rezygnacja z zakupu albo wynajmu całego budynku na prowadzenie biura. To ostatnie rozwiązanie stosowane jest głównie przez osoby pracujące w formie zdalnej, świadczące usługi online i na odległość oraz przez przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność. Wynajmowanie osobnego biura i płacenie z tego tytułu sporych kosztów w ich przypadku mija się z celem. Ponieważ muszą mieć jednak w dokumentach firmy podany adres jej rejestracji, zwykle mają do wyboru swój adres domowy albo wirtualne biuro. I właśnie ta druga opcja okazuje się bardziej korzystna chociażby ze względu na sam prestiż osobnego adresu niezwiązanego z miejscem zamieszkania. Zwłaszcza w miastach takich jak Warszawa, gdzie renomę firmy często określa się po tym, gdzie jest zarejestrowana.

Wynajmując wirtualne biuro dostajemy w większości przypadków przede wszystkim adres do rejestracji, adres korespondencyjny a także odbiór i przechowywanie korespondencji. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy się martwić o to, że zaadresowane do nas przesyłki zginą.

Jakie są koszty wynajęcia wirtualnego biura?

Koszty wynajęcia wirtualnego biura są zależne w głównej mierze od miasta. Czym większe i bardziej prestiżowe miasto tym większa cena wirtualnego biura. I tak dla przykładu wirtualne biuro Warszawa Centrum to roczny koszt w granicach tysiąca złotych. Jeśli będziemy chcieli mieć dodatkowo np. dedykowaną linię telefoniczną z obsługą sekretarki oraz Fax, wówczas cena może być nawet dwukrotnie większa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *