Problemy z libido u młodych mężczyzn, czyli impotencja psychogenna

impotencja przyczyny u mężczyzn

W społeczeństwie pokutuje przeświadczenie, że impotencja jest dolegliwością dojrzałych panów oraz wynika z upośledzenia starzejącego się ciała. Te podeście jest w gruncie rzeczy mylne, bo impotencja w ogóle nie musi mieć podłoża fizjologicznego. Może ona dotykać również młodych oraz zdrowych panów. Problem z erekcją może się objawić nawet u tych panów, którzy nie przekroczyli 27 roku życia. A zatem co powoduje problemy z libido u młodych panów?

Wiek a sprawność seksualna, a więc kiedy mówimy o impotencji?

W życiu praktycznie wszystkich panów, także tych młodych, zdarza się sporadyczna niemoc seksualna, spowodowana na przykład stresem, alkoholem lub narkotykami czy przemęczeniem. Te przypadki nie powinny dawać powodu do stresu, jeśli posiadają charakter przejściowy. O impotencji wspominamy tylko wówczas, gdy zakłócenia wzwodu są systematycznie, stale się powtarzają oraz trwają przez znacznie dłuższy okres czasu.

Do elementów determinujących impotencję u młodych osób należy niewłaściwa kuracja dietetyczna, nałogowe palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, długotrwały stres, zmęczenie, nazbyt intensywna praca oraz niewystarczająca ilość snu. Po wyeliminowaniu tych elementów możliwy jest powrót do normalnej aktywności seksualnej.

Psychika ma znaczenie

W przeważającej części problemów z impotencją u młodych mężczyzn przyczyny leżą głównie w psychice. Wspominamy wówczas o zjawisku określanym jako impotencja psychogenna. Występuje ona nagle z dnia na dzień, nawet jeżeli wcześniejsze stosunki seksualne przebiegały bez kłopotów.

Warto walczyć z tym czytając historie innych osób: https://opowiadania-erotyczne.pl/najlepsze-sex-opowiadania-erotyczne/

Ale co poniektóre źródła impotencji u młodych osób nie są tak łatwe do wykluczenia. Nalezą do nich stany lękowe, cechujące się silnym, ale także nieuzasadnionym strachem bezpośrednio przed określonymi sytuacjami. Obawy owe mogą dotyczyć przykładowo niepożądanej ciąży, zarażeniem wirusem HIV czy chorobami wenerycznymi.

Na problemy z libido bardzo podatni są ci młodzi mężczyźni, którzy posiadają tendencje do kompleksów, niską samoocenę i niewielkie poczucie własnej wartości. Gdy taki facet przejdzie przez jedno niepowodzenie natury seksualnej, zaczyna widzieć siebie jako niedorajdę, który nie jest w stanie udowodnić swojej męskości. Zaczyna mu współtowarzyszyć strach bezpośrednio przed kompromitacją w oczach ukochanej, który powoduje, że każdy następny stosunek płciowy kończy się porażką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *